Zájezd do vinařství Dufek

Zveřejněno: neděle 3. březen 2019 Napsal Miroslav Dajč Vytisknout E-mail

V sobotu 2.3.2019 uspořádali zahrádkáři ze Sudoměřic pro své členy zájezd do Vinařství Dufek. Úspěšné rodinné vinařství má své vinice, sklepy i technologie ve Svatobořicích-Mistříně. Zahrádkáři dorazili do vinařství autobusem v sobotu kolem 17 hodiny. Většina účastníků zájezdu byla ve vinařství poprvé a tak netrpělivě očekávali, jaké vlastně pan Dufek to vinařství má.

Na začátku se nám představil pan Dufek starší a sdělil všem, že nás bude provázet po vinařství on sám. Musím na úvod poznamenat, že lepšího průvodce jsme si nemohli přát. Hned nás zavedl do vstupních prostor technologie výroby, kde nám sdělil základní informace o vinařství. Následovala krátká zastávka ve stáčírně a pak už nás zavedl do hlavní výrobní haly, kde byla většina technologie vinařství. Mezi nekonečnými řadami nerezových tanků nám začal vyprávět o vínech, která jejich vinařství produkuje a mezi tím nám dával ochutnat mladá vína z obrovských nerezových nádob. Pan Dufek nám přednášel o mezinárodních soutěžích, na kterých pravidelně jejich vína sbírají ocenění. Popisoval nám historii některých vín a jejich dlouhou cestu, k úspěchům na světových soutěžích.

Pak se všichni přesunuli do další části výrobní technologie, kde zrála vína v dřevěných sudech o objemu 4000 litrů. Krásné nové sudy vyrobené na míru nás uchvátili. V tomto krásném prostředí byla připravena řízená degustace s 12 vzorky vín. Všechna vína, která jsme při řízené degustaci ochutnali, měla ocenění z prestižních soutěží. Pan Dufek opět působivě mluvil o těchto vínech a na závěr nám dal ochutnat jako přídavek i některé ze skvostných vín jeho sklepa.

Poté se všichni účastníci přesunuli do krásného kvelbeného sklepa, kde bylo připraveno bohaté občerstvení. Po dobrém jídle pokračovala volná zábava. U skleničky vína se diskovalo do pozdních večernćih hodin.

Z reakcí zúčastněných bylo poznat, že byli všichni spokojeni. Zájezd se vydařil.

Vinařství Dufek je příkladem toho, že pokud se víno dělá s láskou, může i „malé“ vinařství uspět na světových výstavách a naše vína z Moravy tak výborně prezentovat ve světě.

Bylo to krásné a vína byla výborná. Děkujeme za to.

Zobrazení: 756