Článek z Obecního zpravodaje 2017 II.

Zveřejněno: pátek 21. červenec 2017 Napsal Lenka Konečná Vytisknout E-mail

Milí spoluobčané, milovníci dobrého vína a krásné zahrady. Ráda bych Vás opět informovala o činnosti našeho spolku.

Dne 6.5.2017 se v Petrově konala Družební výstava vín,na které se sešlo celkem 684 vzorků vín. S úspěchem se zúčastnili i členové našeho spolku. Družební výstava vín je tradiční akce, která putuje každý rok do jiné družební obce. Družba obcí Strážnice, Petrov, Sudoměřice a Skalica spolupracují již mnoho desitiletí a jsme na tuto spolupráci právem hrdí.

V sobotu 20.5.2017 proběhla v zahrádkářském areálu "Starý potok" v Sudoměřicích Místní výstava vín.Naše organizace pořídila nové dřevěné regály a myslím, že to podpořilo příjemnou atmosféru .Letos se na výstavě prezentovalo celkem 276 vzorků vín. Celkem bylo uděleno více jak 100 zlatých medailí. Což ukazuje na vysokou kvalitu vystavovaných vín. Mezi bílými víny zvítězila s odrůdou Veritas společnost Vine Tree s.r.o., růžová vína ovládla Frankovka od společnosti VÍNO-VÍN Morava, s.r.o. (Zámecké sklepy Strážnice) a mezi červenými víny byla nejlépe ohodnocena Frankovka od společnosti Vitis s.r.o. Chtěli bychom tímto ještě jednou poděkovat všem pořadatelům, degustátorům a těm, co se účastnili na přípravě této akce.

Sportovní klub Sudoměřice, z.s. ve spolupráci s místním úřadem pořádají v sobotu 17. června 2017 IV. ročník mezinárodní Sportovní den pro rodinu na hřišti "U Kolní". Naše organizace se aktivně zapojila do příprav a pro děti a rodiče jsme připravili malou ochutnávku v podobě rozeznávání ovoce a zeleniny, džusů a v neposlední řadě natáhnutí vody do koštýře. Věřím, že tato akce bude stejně úspěšná jako minulé ročníky.

Přeji všem spoluobčanům a milovníkům vína krásné léto a spousty příjemných chvilek.

Zobrazení: 968