Zarážání hory navštívil premiér ČR

Zveřejněno: středa 23. srpen 2017 Napsal Miroslav Dajč Vytisknout E-mail

foto_5

 

Léto se nám přehouplo do své druhé poloviny a pomalu se blíží čas vinobraní. V tuto dobu se tradičně na mnoha vinicích na Moravě pořádá slavnost s názvem "Zarážání hory". Ne jinak tomu bylo i v sobotu 19.8.2017 ve Strážnici na Žerotíně. Místní spolek zahrádkářů spolu s vinaři zaráželi horu tak, jak je zvykem podle horenského práva již mnoho staletí. Hotařé přijeli koňským povozem na Hotařsků búdu, kde proběhlo symbolické zarazení hory.  Poté následovala taneční zábava. Dechová hudba se střídala s cimbálovou muzikou a tyto tóny se nesly místními vinohrady do pozdních nočních hodin.

Družební organizace ČZS připravila pro své hosty a přátele ochutnávku vín s občerstvením ve sklepě pod hotařsků búdů. Víno z místních tratí podtrhlo příjemnou atmosféru mezi strážnickými vinohrady. Nejisté počasí neodradilo velký počet návštěvníků a i přes odpolední přeháňky navštívil tuto akci i premiér České republiky pan Bohuslav Sobotka. Pan premiér ochutnal dobré vína místních vinařů, bavil se krátce s návštěvníky a ochotně se nechal i fotografovat.

Dík patří všem, kdo se zasloužili o zachování této krásné tradice. Děkujeme za krásný zážitek a příště mezi vinohrady, na shledanou.
Několik fotografii naleznete v sekci fotogalerie.

Zobrazení: 1301