Zahrádkáři otvírali mladá vína

Zveřejněno: pondělí 22. leden 2018 Napsal Miroslav Dajč Vytisknout E-mail

foto_5

 

Svatomartinské vinařské akce jsou v posledních letech velmi oblíbené. Také zahrádkáři ze Sudoměřic pravidelně každý rok pořádají pro své členy a hosty Svatomartinské otvírání mladých vín.
V roce 2017 se mladá vína v Sudoměřicích otvírala již v pátek 10.11.2017. V zahrádkářském areálu se sešli členové Základní organizace ČZS, hosté z řad zastupitelstva a pozvání přijali i členové družebních organizací ze Strážnice, Petrova a Skalice.

Úvodní slovo pronesli starosta obce pan Stanislav Tomšej a předseda spolku pan Robert Šrédl. Poté  krátce pohovořil otec Jacek a ujal se tradičního svěcení mladých vín. Vína byla tedy posvěcena. Svatý Urbánek snad bude mladým vínům ročníku 2017 přát jen to nejlepší. Ať nám zrají v čistá, aromatická, lahodná vína a přinesou především zdraví a krásné chvíle při posezení v našich sklípcích.

Poté se podávala večeře, jak jinak by tomu mohlo být na Svatého Martina. Ano, byla to husa se zelím a knedlíky. Oficiální část byla tímto ukončena a došlo na otevírání mladých vín. Většina zúčastněných si přinesla vlastní vzorky vín, kterými se každý chtěl "pochlubit". Tak se vzájemně koštovalo a chutnalo, srovnávalo a diskutovalo do pozdních nočních hodin.

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kdo se zasloužil o přípravu této krásné akce, obci Sudoměřice za podporu našeho spolku a v neposlední řadě restauraci  "Na řeznické baště", která připravila Svatomartinské menu.


Několik fotografii z této velmi zdařené akce naleznete v sekci fotogalerie.

Zobrazení: 956