Zahrádkáři navštívili rodinné vinařství Víno Hruška

Zveřejněno: pondělí 5. březen 2018 Napsal Miroslav Dajč Vytisknout E-mail

foto_23

 

Na konci února naplánovali zahrádkáři ze Sudoměřic pro své členy návštěvu rodinného vinařství Víno Hruška. V sobotu 24.2.2018 v odpoledních hodinách se sešli všichni účastníci na křižovatce u statku, odkud byl zajištěn odvoz. Po příjezdu do Blatničky nás již vítal pan Hruška ml.. Na začátku prohlídky nám pan Hruška ml. sdělil základní informace o vinařství a zavedl nás do výrobní haly. Hala plná technologie a velkých tanků na vína nás ihned ujistila, že vinařství nebude s produkcí cca 800 tis. litrů ročně nijak malé.

První vzorky mladých vín přímo z těchto velkých tanků rozvázaly jazyk i těm méně výřečným a už na pana Hrušku padaly otázky a dotazy. Prohlídka pokračovala dále přes stáčírnu vína, kde nás zaujala plnička láhví, filtrace a další technologie, které malovinař nevidí tak často. Další kroky prohlídky poté vedly do sklepů, kterým vévodily nekonečné řady nerezových nádob a obrovských sudů. Sudy staré několik desítek let stále slouží a jsou plné vína. Většina sudů měla objem přes 6000 litrů. "Tomu říkám soudek...", pronesl jeden ze zahrádkářů.

Ve sklepě byla připravena pro všechny zúčastněné řizená degustace vína. V prostředí starého sklepa, přímo mezi sudy s dobrým vínem, co více si přát..? Přibližně 15 vzorků vín, od lehčích bílých vín až po červená barikovaná vína, bylo na vysoké úrovni.
Prohlídka sklepů byla poslední oficiální částí návštěvy vinařství. Ze sklepa mířily kroky našich členů již do vyhřátého sklepa s krbem, kde bylo připraveno posezení s rautem. To už byla diskuse o víně v plném proudu. Každý měl co říci a chtěl se podělit o zážitky z prohlídky a o dojmy z degustace. 

Zájezdu se zúčastnilo cca 20 členů, někteří i se svými manželkami nebo přítelkyněmi.

Chtěli bychom poděkovat obci Sudoměřice a firmě Milan Horáček za zajištění dopravy, rodinnému vinařství Víno Hruška za krásný zážitek a skvělá vína.
Děkujeme a snad někdy zase u Vás. 


Několik fotografii z této velmi zdařené akce naleznete v sekci fotogalerie

Zobrazení: 722