Článek z Obecního zpravodaje 2018 II.

Zveřejněno: úterý 24. červenec 2018 Napsal Miroslav Dajč Vytisknout E-mail

Přestože téměř letní počasí láká každého k venkovním aktivitám, snad si čtenář najde chvilku, abychom se s ním mohli podělit o zážitky a informace z našeho spolku.

Máme za sebou jarní období, které pro ČZS Sudoměřice neznamená jen zahrádkářskou činnost, ale tradičně i vinařské akce jako jsou výstavy vín. Tento rok připadla družební výstava vín na Strážnici. Strážnická „Josefská výstava vín“ bývá tradičně v našem mikroregionu pořádána jako první. Vinaři ze Sudoměřic na družební výstavy pravidelně přispívají svými vzorky vín a ne jinak tomu bylo i letos. Za to jim patři velký dík. A že jsou v Sudoměřicích dobrá vína, to dokazují ocenění, která pravidelně naši vinaři získávají. Po Strážnické výstavě vín pak následují výstavy ve Skalici, Petrově a Sudoměřicích.

Místní výstava vín v Sudoměřicích se letos konala 19.5.2018. Slunečná květnová sobota přímo vybízela k návštěvě některé z kulturních akcí v našem mikroregionu. A že jich bylo v tento den v okolí Sudoměřic opravdu hodně. I tak se Místní výstava vín v Sudoměřicích v této konkurenci neztratila. Svým nekomerčním charakterem a krásným prostředím si zatím vždy našla své návštěvníky. Věřme, že tomu tak bude i nadále.

 

V letošním roce se podařilo pro návštěvníky shromáždit k ochutnání 340 vzorků vín, z toho 193 bílých, 20 rosé a 127 červených. Vína pocházela nejen od místních vinařů, ale také z mikroregionu Strážnicka, města Skalica a dalších okolních i vzdálenějších obcí. Jsme rádi, že se nám na naši výstavu daří postupně získávat větší počet vzorků vín. Novinkou byla pro tento rok nová cena „vítězná kolekce vín“, kterou získalo jedno z místních vinařství. K tanci i poslechu tradičně hrála do nočních hodin cimbálová muzika Strážničan. Tímto chceme poděkovat všem organizátorům, vinařům, družebním organizacím a obci Sudoměřice za podporu a pomoc při organizaci této akce. Fotografie a další informace nejen z této akce si můžete prohlédnout na www.zahradkarisudomerice.cz.

Všem přejeme do dalších dnů krásné počasí, bohatou úrodu v našich zahrádkách, sadech a vinohradech, a v neposlední řadě trochu vláhy, která nám dlouhodobě v našem regionu chybí.

Zobrazení: 735