Článek z Obecního zpravodaje 2018 III.

Zveřejněno: pondělí 17. prosinec 2018 Napsal Miroslav Dajč Vytisknout E-mail

Máme tady předvánoční čas a nezadržitelně se nám blíží konec roku 2018. Dovolte mi tedy se trochu poohlédnout za některými událostmi v našem spolku.
Zahrádkářský spolek v Sudoměřicích plánuje svou činnost vždy na začátku roku na své výroční schůzi. Ne jinak tomu bylo i v tomto roce. V jarních měsících probíhají ve všech okolních družebních organizacích výstavy vín. V Sudoměřicích letos proběhla Místní výstava vín v květnu. Krásné počasí a také velký počet nasbíraných vzorků vín přilákalo velký počet návštěvníků. Ale naši vinaři se prezentovali nejen na Místní, ale i na Družební výstavě vín, která se uskutečnila tento rok ve Strážnici.
Spolek podporoval i další akce v naší obci. V letních měsících zahrádkáři podpořili svým stanovištěm i Sportovní den pro rodinu, který pořádá Sportovní klub Sudoměřice. Děti plnily na stanovišti úkoly se zahrádkářskou tématikou. Spolek podpořil i Sudoměřické hody, na kterých prezentoval vína místních vinařů. Po oba dva dny byl o stánek s vínem našich vinařů velký zájem. Na koci léta každoročně organizují zahrádkáři hlídání našich vinic a starají se o plašení špačků. Tradiční akce, kterou pořádá náš spolek pro své členy je Svatomartinské koštování mladých vín, které se koná v období kolem Martina v obecním sklepě.

 

Pozváni byli i zástupci družebních organizací a obce Sudoměřice. Po úvodních proslovech letos opět posvětil otec Jacek všechna přinesená mladá vína. Nemohly chybět ani kachní speciality od místní restaurace. Tento rok se zúčastnilo této příjemné akce velký počet našich členů, kteří koštovali svá vína do pozdních večerních hodin. Samozřejmě práce ve spolku bylo mnohem více. Družební organizace si pravidelně vypomáhají účastí degustátorů, zapůjčením vybavení na družebních akcích, atd.
Musím ale vzpomenout i na naše členy, kteří nás v tomto roce bohužel opustili.
Snad se nám daří udržovat tradici tohoto spolku v Sudoměřicích, ale samozřejmě je vždycky co zlepšovat. Závěrem bych Vám chtěl popřát klidné a pohodové Vánoce a do nového roku hlavně zdraví.

Zobrazení: 431