Což takhle dát si víno - 2. - 4. díl

Kategorie: Odborné zprávy Zveřejněno: úterý 16. říjen 2018 Napsal Miroslav Dajč

Jaký vliv má víno na lidské zdraví? A je zdravější bílé nebo červené víno? Víno obsahuje desítky prvků, které napomáhají proti ucpávání věnčitých tepen, zvyšování cholesterolu a také proti srdečním chorobám. Pan Horák starší dokonce i tvrdí, že víno pomáhá i proti šedinám, a má pro to pádný důkaz! Sám popíjí vínko každý den a nemá ani jeden šedivý vlas...


Nova Plus
20. září 2018

Zobrazit video

50 let odrůdy Johanniter

Kategorie: Odborné zprávy Zveřejněno: neděle 23. září 2018 Napsal Miroslav Dajč

Bílá vína s názvem „Johanniter“ mohou asociovat u konzumentů spíše souvislost s církevním Řádem johanitů (maltézských rytířů) a sítí jejich nemocnic. Ve skutečnosti je tomu jinak. Tímto názvem PIWI odrůdy révy byla vzdána čest jejímu šlechtiteli ze Státního vinařského institutu Freiburg, kterým byl Dr. Johannes Zimmermann. Pan Zimmermann navázal při šlechtění této odrůdy na práci svého dědy, který již v roce 1939 zkřížil Pinot gris s Chrupkou bílou. (Chrupka bílá byla tehdy v Bádensku nejčastější odrůdou.)


Vína z Moravy vína z Čech
23. září 2018

Více informací

Což takhle dát si víno - 1.díl

Kategorie: Odborné zprávy Zveřejněno: pondělí 17. září 2018 Napsal Miroslav Dajč

Vinařský fond ve spolupráci s televizí Nova natočil pro všechny fanoušky moravských a českých vín vinařský speciál s názvem Což takhle dát si víno. Seriál běží od 13. září každý čtvrtek na vybraných internetových kanálech skupiny Nova. Moderátor pořadu Ondřej Novotný se postupně vydá do osmi vinařských regionů České republiky za vínem.


Vína z Moravy vína z Čech
18. září 2018

Zobrazit video

Flora Olomouc 2018

Kategorie: Odborné zprávy Zveřejněno: středa 12. září 2018 Napsal Miroslav Dajč

Podzim je období, kdy čeští a moravští zahrádkáři i sadaři sklízejí zasloužené plody své náročné celoroční práce. Na olomouckém výstavišti Flora čeká všechny návštěvníky od 4. do 7. října 2018 také bohatý program se spoustou lákadel, doplněný rovněž již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem či projektem Rozkvetlé památky. Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství, hejtmana Olomouckého kraje a primátora statutárního města Olomouc.


FLORA OLOMOUC
12. září 2018

Více informací